Dzień Kobiet kojarzy się nam zazwyczaj z kwiatami wręczanymi tego dnia wszystkim kobietom we wszelkich możliwych miejscach – w miejscach pracy, na ulicach miast, w szkołach i na uczelniach oraz w domu. Chyba każda kobieta otrzymuje w tym dniu przynajmniej jednego kwiatka. Mężowie i chłopaki kupują swoim żonom i dziewczynom w tym dniu prezenty – czekoladki, biżuterię, perfumy i inne drobiazgi, które mają sprawić przyjemność ukochanym kobietom. Kobiety obdarowują tego dnia także inne zaprzyjaźnione lub spokrewnione kobiety, by w ten sposób wyrazić solidarność lub po prostu radość z bycia kobietą. Innym prostym sposobem na zaakcentowanie tego dnia jest wysłanie pocztówki  z życzeniami z okazji Dnia Kobiet.

Nie ma u nas w Polsce utrwalonego zwyczaju wysyłania kartek z życzeniami na 8 marca. Zazwyczaj takie pocztówki z odpowiednimi życzeniami wysyłamy z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Walentynek. Jeśli lubimy wysyłać kartki, wyślijmy je do zaprzyjaźnionych kobiet, a z pewnością sprawimy im radość. W sklepach znajdziemy na pewno specjalne, okolicznościowe kartki na Dzień Kobiet. Nie muszą być to koniecznie pocztówki wyraźnie dotyczące Dnia Kobiet, możemy kupić kartkę przedstawiającą bukiet kwiatów, ładny pejzaż i na odwrocie napisać własnoręcznie ciepłe i miłe życzenia dla przyjaciółki / koleżanki / siostry, mieszkających daleko od nas. Zawsze w wypadku samodzielnego wpisywania życzeń dopasować je do konkretnej adresatki – uwzględnijmy w nich plany i marzenia danej osoby, jej charakter, zainteresowania i upodobania. Takie życzenia cieszą najbardziej.

Jeśli mamy zdolności artystyczne, jeśli lubimy malować i rysować, warto samodzielnie zrobić kartkę na Dzień Kobiet. Potrzebujemy do tego jedynie kolorowej tektury, nożyczek i kleju. Z kolorowego papieru wycinamy pojedyncze kwiaty, koszyk z drobnymi kwiatuszkami lub np. sylwetkę kobiety, naklejamy na tekturkę i kartka gotowa. Możemy także wysłać e-kartkę na Dzień Kobiet, do której dopiszemy śmieszne życzenia lub zabawny lub miły wierszyk o kobietach.